Fassaadi soojustamine - Fassaaditööd

Hoone fassaad ei ole vaid maja visiitkaart, aga ka hubasuse garantii. Välisseina mõjutab igapäevaselt keskkond. Mustus ja niiskus loovad soodsa keskkonna hallituse ja seente kasvuks, mis kahjustab majaelanike tervist ning aja jooksul võib see edasi kanduda ka korteritesse. Fassaadide soojustamine loob korterites hubasuse ja säästab küttearvete pealt. Fassaadi restaureerimine taastab hoone varasema ilme, nagu see algselt oli loodud. Fassaadi kvaliteetne soojustamine ja restaureerimine pikendab hoone hea „väljanägemise“ eluiga ning samuti taastab hoone algse hoolika ja esteetilise väljanägemise. Hoone, milles tegid fassaaditöid kvalifitseeritud spetsialistid, näeb välja silmatorkav ja väärikas. Fassaadi kvaliteetne soojustamine ja restaureerimine pikendab hoone hea „väljanägemise“ eluiga ning samuti taastab hoone algse hoolika ja esteetilise väljanägemise. Hoone, milles tegid fassaaditöid kvalifitseeritud spetsialistid, näeb välja silmatorkav ja väärikas.
Meie ehitusettevõte korraldab fassaadi hoonete kvaliteetset soojustamist ja restaureerimist mõistliku tähtaja jooksul, sõltumata objekti keerukusest ja kõrgusest. Pöörame erilist tähelepanu ajaloolistele hoonetele, kus tuleb taastada fassaadi täpne algupärane välimus.

Hoone fassaadi restaureerimine

See on fassaadi algse väljanägemise taastamine ilma konstruktsioonilisi muudatusi tegemata. Kui tuua välja analoogset siseruumide remonti, siis rekonstrueerimine on remont ümberplaneeringuga ning restaureerimine on remont, milles säilitatakse hoone esialgne välimus, kasutades sama tüüpi materjale.

Fassaadi rekonstrueerimine

Fassaadi rekonstrueerimine võib olla erineva keerukusastmega, alates väikestest pinnapealsetest muudatustest kuni ulatusliku restruktureerimiseni. Samuti vanade osade väljavahetamine uutega, mis on valmistatud uutest materjalidest ning hoone mõõtude muutmine jne.

Fassaadi restaureerimise ja rekonstrueerimise vahe

Fassaadide, eriti arhitektuuriväärtusega monumentide restaureerimine erineb kardinaalselt rekonstrueerimisest. Hoonete fassaadide restaureerimisel tuleb mitte ainult taastada hoone esialgne ilme, vaid ka kasutada selleks samu materjale ja furnituuri. Restaureerimise ajal detailide osaline asendamine on nii võimatu kui ka keelatud, kui see puudutab riiklikke monumente. Kuid teostame ka selliseid keerulisi töid.

Fassaadi soojustamine

Üks esimesi ülesandeid hoone energiatõhususe tagamisel on selle välispidine soojustamine. Hoolikalt projekteeritud ja kvaliteetselt teostatud soojusisolatsioonisüsteem aitab vähendada sügis-talvisel perioodil soojuskadusid kuni 50% ja säästa oluliselt kommunaalarvetelt. Teostame mistahes keerukusega fassaadide soojustamist, olgu tegemist kõrge kortermaja või eramuga. Lisaks saate meilt tellida kogu hoone täieliku renoveerimise, sealhulgas katuse ja trepikoja remondi.

Miks tuleb õigeaegselt maja fassaadi soojustada?

Maja välissein asub agressiivses keskkonnas. Seda mõjutavad temperatuurimuutused, niiskus, otsene ultraviolettkiirgus. Selle tagajärjel halveneb viimistluse seisukord: tekivad praod, hallitus ja kandekonstruktsioonide järkjärguline hävimine.

Fassaadi soojustamise etapid

Ettevalmistus. Hinnatakse hoone hetkeseisu, vajadusel viiakse läbi tehniline ekspertiis. Hinnangu põhjal koostatakse projekt, mis on hoone soojustamise ja sellega kaasnevate tööde plaan, sõlmitakse leping. Pärast teostatakse kõikide elementide demonteerimine, mis võivad töö ajal kahjustada saada: mälestustahvlid, maja numbrimärgid jms.
Soojustamine. Tehakse kooskõlastatud töid. Fassaad kaetakse tellingutega või kasutatakse autotõstukit. Üksikutel juhtudel, kui tellingute paigaldamine pole võimalik, kasutatakse tööstuslikku alpinismi.
Üleandmine. Tööde vastuvõtmine ettevõtte, korteriomaniku või korteriühistu esimehe poolt. Paigaldatakse kõik ennem demonteeritud elemendid.

Kui palju maksab fassaadi soojustamine?

Tavaliselt arvestatakse hoone soojustamise või restraureerimine maksumust 1 m2 kohta. 1 m2 hind võib varieeruda sõltuvalt mitmetest teguritest:
  • korruste hulk;
  • planeeritud tööde nimekiri;
  • fassaadi pealispinna pindala;
  • vajadus hankida kutselisi ronijaid, tõstukeid ja spetsiaalset varustust;
  • kasutatavate materjalide eripärad ning nende monteerimise tehnoloogia.
Selleks, et saavutada oodatud tulemus, peavad projekteerimist ja remonditöid teostama vaid selleks välja koolitatud spetsialistid, kellel on vastav töökogemus, varustus ja seadmed.

NÄEME TEID ALATI HEA MEELEGA OMA KLIENTIDE SEAS.
SOOVIME TEILE HEAD EHITUST!

Siin saate esitada teate oma projekti kohta:

Kontaktid

Sauric OÜ
Reg.nr. 11645088
KMKR: EE101730282
E-mail: info@sauric.ee

Aleksandr Morozov
+372 5661 5819

Maslovski Rostislav
+372 56221110