Krohvimistööd - Seinte krohvimise

Krohv täidab kahte peamist funktsiooni. See peidab seinte ebatasasused ja parandab ruumi geomeetriat (kuid mitte seinte paralleelsust ega valesid seinte, põranda ja lae ühendusnurki). Kaasaegsed nõudmised eluruumide seinte krohvimiseks on ranged. Ainult teatud oskustega inimene suudab seinu kvaliteetselt krohvida.

Seinte krohvimise eripärad

Krohv on viimistluskiht, mis moodustub ehitussegu kõvenemisel. Samuti tähistab see sõna ka sageli otseselt kuivi ehitisegusid ise.
Selleks, et remondi ajal vältida võimalikke vigu, tuleb arvestada mitte vaid viimistletava pealispinna eripärasid, aga ka krohvi koostist.
Pealekandmisel vajavad erilist tähelepanu dekoratiivsed värvilised, kivi-, reljeef- ja terrasiidist viimistlusmaterjalid, samuti kunst- ja disainkrohv.

Seinte krohvimise tehnoloogia

Krohvimistööde tegemiseks on erinevaid tehnoloogiaid. Kõige levinumad on pindade joondamine krohvimajakatega. See meetod võimaldab tasandada suuri alasid lühema aja jooksul. Sealjuures töö kvaliteet saab olema kõrgel tasemel. Kui on vaja panna paksu segu kihti, kasutatakse tugevdatud raami. See suurendab kogu konstruktsiooni tugevust.

Seinte krohvimistöid tehakse kaasaegsete materjalidega. Kõige sagedamini kasutatakse kips- või tsemendisegusid. Kipssegu kasutatakse reeglina sisepindade tasandamisel ja tsementsegu maja välisseinte krohvimisel. Igal segul on oma omadused ja eelised. Kipsiga seinte krohvimine võimaldab tasandada pealispindu paksude kihtidega (kuni 4-5 cm). Kipssegudel on väike kulu, suur plastilisus ning head müra- ja soojusisolatsiooniomadused.

Tsemendisegud on erinevalt kipsist suurema külma- ja põrutuskindlusega. Ühtlasi nendega töötamine nõuab erilisi oskusi. Meister peab teadma hästi, kuidas mörti õigesti panna, et vältida kahanemispragude tekkimist.

Kui palju maksab siseseinte krohvimine?

Seinte krohvimise hinnad määratakse ruutmeetrite põhjal. Eelnevalt tehakse pindade mõõtmine, mida hakatakse krohvima ning seejärel esitatakse tellijale tööde kogumaksumus.

Seinte krohvimine korteris

Korteri sisekujunduse väljatöötamise protsessis on oluline stiil ja kasutatud viimistlusmaterjalide harmoonilise kombinatsiooni loomine.

Dekoratiivse viimistluse saamiseks kasutatakse reeglina polümeer koostiseid:
  • siledad krohvisegud sisaldavad peeneteralisi täiteaineid, mis võimaldavad teostada faktuurilist ja ühtlast kattekihti;
  • faktuuri krohvisegu sisaldab struktureerivaid lisandeid, milleks on looduslikud või sünteetilised kiud;
  • kivipuru krohvisegu sisaldab värvimata ja mitmevärvilisi kivipuruplaate;

Sideainet sisaldavad sünteetilised vaigud akrüüli, silikooni ja silikaadi kujul ning faktuuri ja värviga seotud omadused sõltuvad otseselt täiteaine tüübist.

NÄEME TEID ALATI HEA MEELEGA OMA KLIENTIDE SEAS.
SOOVIME TEILE HEAD EHITUST!

Siin saate esitada teate oma projekti kohta:

Kontaktid

Sauric OÜ
Reg.nr. 11645088
KMKR: EE101730282
E-mail: info@sauric.ee

Aleksandr Morozov
+372 5661 5819

Maslovski Rostislav
+372 56221110